Wkrótce uruchomienie przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki
Źródło: Gazeta Krakowska

Wkrótce uruchomienie przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki

Pierwsi podróżni skorzystają z przystanku już 3 września.

Społeczne

Dodany: 22 sierpnia 2023, 08:23

Ostatnie zmiany: 22 sierpnia 2023, 08:25

  • Przystanek kolejowy w Grzegórzkach znacznie ułatwi przejazd do centrum Krakowa bez konieczności dojeżdżania do Dworca Głównego PKP. Ta wiadomość ucieszy przede wszystkim osoby dojeżdżające SKA z gmin ościennych.
  • Dwustronny przystanek Kraków Grzegórzki jest zlokalizowany przy estakadzie kolejowej. Będzie można na niego wyjść schodami (od strony ul. Grzegórzeckiej, Dietla, a także Berka Joselewicza), albo wyjechać windą (od strony ul. Grzegórzeckiej i Dietla).
  • Przy budowie nowej elewacji obiektu brano pod uwagę historyczny wygląd tego miejsca. Odwzorowano balustrady kamienne z piaskowca, które mają przypominać te z XIX wieku.
  • W najbliższych dwóch latach mają powstać jeszcze trzy przystanki: Kraków Piastów, Kraków Kościelniki i Kraków Przylasek.

„Coraz mniej czasu zostało do otwarcia nowego przystanku Kraków Grzegórzki. Na peronach i drogach do nich pojawiły się już tablice z oznakowaniem. Wykonawcy instalują oświetlenie i inne systemy elektroniczne. Na klatkach schodowych przygotowywana jest posadzka i montowane są bariery ochronne. Pierwsi podróżni skorzystają z przystanku już 3 września” - informują w PKP Polskie Linie Kolejowe.

Inwestycje mieszkaniowe