W AGH rozpoczyna działalność nowy wydział
Źródło: agh.edu.pl

W AGH rozpoczyna działalność nowy wydział

1 października do szesnastu dotychczasowych wydziałów dołączył nowy – Wydział Informatyki.

Społeczne

Dodany: 02 października 2023, 11:52

Ostatnie zmiany: 02 października 2023, 11:54

  • Wydział Informatyki (WI) zastępuje dotychczasową jednostkę Instytut Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.
  • W nowej formule WI będzie realizował kształcenie na kierunkach studiów: Informatyka, Informatyka – Data Science, Cyberbezpieczeństwo (wspólnie z innym wydziałem), Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce (wspólnie z innymi wydziałami).

„Wyodrębnienie się osobnego wydziału w dyscyplinie informatyki to efekt wytężonej pracy i ponad 40 lat doświadczenia w prowadzeniu dydaktyki przez dotychczasowy Instytut. Nie bez znaczenia pozostaje także duże zainteresowanie kandydatów na studia kształceniem w tym obszarze, dynamiczny rozwój Instytutu Informatyki, w tym ustawiczne poszerzanie kadry, partnerskie umowy, wymiany czy współpraca z firmami z sektora IT. Jestem przekonany, że decyzja dotycząca utworzenia osobnego wydziału, w którym rozwijane będą zagadnienia związane z informatyką umocni tę dyscyplinę i sprawi, że specjaliści opuszczający mury uczelni będą jeszcze lepiej przygotowani do pełnienia roli programistów, analityków czy administratorów sieci” – skomentował rektor AGH prof. Jerzy Lis.

Inwestycje mieszkaniowe