Trwają starania o utworzenie cmentarza dla zwierząt
Cmentarz dla zwierząt w Łodzi
Źródło: ŁÓDŹ.PL

Trwają starania o utworzenie cmentarza dla zwierząt

Złożono projekt uchwały kierunkowej, która prawdopodobnie będzie procedowana we wrześniu.

Społeczne

Dodany: 23 sierpnia 2023, 20:53

Ostatnie zmiany: 23 sierpnia 2023, 21:01

  • Stowarzyszenie "Kraków dla mieszkańców" stara się o utworzenie cmentarza dla zwierząt w Krakowie.
  • Duża ilość Krakowian opowiada się za tym pomysłem. Pod lipcową petycją skierowaną do prezydenta Jacka Majchrowskiego podpisało się ponad 6 tysięcy osób.
  • Cmentarze dla zwierząt istnieją w Łodzi, Bytomiu, pod Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą i Wrocławiem.
  • Starania o pojawienie się takiego miejsca w Krakowie trwają już od ponad dwudziestu lat.

„Po kilku miesiącach oczekiwania na odpowiedź w sprawie naszej petycji Magistrat poinformował nas, na których działkach możliwe jest stworzenie takiego miejsca. Niestety żaden z powstających obecnie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego nie uwzględnia powstania cmentarza dla zwierząt w wymienionych lokalizacjach. Dlatego tak bardzo potrzebne są dalsze działania oraz uwzględnienie w zapisach planów poprawek, które umożliwią wprowadzenie rozwiązania, o które tak długo walczymy” - mówi Łukasz Gibała, Radny Miasta Krakowa.

„Jeśli nie grzebowisko, to przynajmniej spopielarnia i kolumbarium. Przez te kilkanaście lat, odkąd staram się o cmentarz dla zwierząt w Krakowie, w Polsce powstało bardzo wiele miejsc, gdzie można pochować domowe zwierzęta i nie było z tym kłopotu. Za to u nas problem jest potężny” – informowała na początku lipca radna Małgorzata Jantos.

Inwestycje mieszkaniowe