„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Bezpłatne szkolenia
Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Bezpłatne szkolenia

Bezpłatne szkolenia wojskowe w całej Polsce wracają już od najbliższego weekendu września.

Społeczne

Dodany: 07 września 2023, 16:42

Ostatnie zmiany: 07 września 2023, 16:44

  • Akcja w całej Polsce potrwa do końca października. W Krakowie odbędzie się 23 września w 6 Batalionie Logistycznym.
  • Wojsko Polskie zaprasza do udziału nie tylko ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd.
  • „Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy.
  • „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” jest już 4. edycją tego projektu. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział prawie 20 tys. Polaków.

"Wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z podstawami obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim obywatelstwem. Wykwalifikowani trenerzy zapewnią profesjonalne szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim" – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Inwestycje mieszkaniowe