Tramwajowa rewolucja. Z Nowej Huty znikną wagony 105N
Źródło: MPK Kraków

Tramwajowa rewolucja. Z Nowej Huty znikną wagony 105N

Społeczne

Dodany: 22 września 2023, 18:56

Ostatnie zmiany: 22 września 2023, 19:27

  • Po 48 latach z zajezdni tramwajowej Nowa Huta znikają wszystkie wagony 105N potocznie nazywane przez pasażerów „akwarium”.
  • To efekt przede wszystkim systematycznego wycofywania z krakowskich ulic wagonów wysokopodłogowych, a także zmian w rozdziale taboru między dwiema zajezdniami tramwajowymi MPK.
  • MPK dysponuje już tylko 8 składami potrójnych wagonów 105Na oraz 5 składami podwójnych 105Na. Wszystkie będą stacjonować tylko w zajezdni tramwajowej Podgórze.

„Realizowane przez ostatnie cztery lata dostawy 110 nowych Lajkoników zdecydowanie zmieniły krakowski tabor tramwajowy. Korzystają na tym pasażerowie, którzy podróżują komunikacją miejską w Krakowie. Obecnie nie ma już ani jednej linii, na której nie jeździłyby przynajmniej na części kursów tramwaje z niską podłogą. Od poniedziałku, 25 września kolejna linia będzie obsługiwana wyłącznie nowoczesnym taborem niskopodłogowym i klimatyzowanym. Będzie to dojeżdżająca do Nowej Huty linia nr 22 (Borek Fałęcki – Kopiec Wandy)” – informuje MPK.

Inwestycje mieszkaniowe