Śmiertelna bójka pseudokibiców w Radłowie. Są aresztowani
Źródło: unsplash.com

Śmiertelna bójka pseudokibiców w Radłowie. Są aresztowani

Zatrzymano pięciu uczestników sobotnich zamieszek pod stadionem.

Kryminalne

Dodany: 09 sierpnia 2023, 11:15

Ostatnie zmiany: 09 sierpnia 2023, 11:25

  • W sobotę rano w Radłowie doszło do kibolskiej bójki, w wyniku której zginął 40-letni mężczyzna
  • Sekcja zwłok potwierdziła, że Łukasz Z. zmarł od uderzenia racą w brzuch
  • Do tej pory w ramach śledztwa policji i prokuratury przesłuchano kilkudziesięciu świadków wydarzenia
  • Pierwsi podejrzani w tej sprawie to grupa zamaskowanych, ubranych na biało osób. Przyjechali na miejsce samochodami
  • Są to mieszkańcy województwa śląskiego, pochodzą z rejonu Bielska-Białej. Łukasz Z. również pochodził z Bielska-Białej
  • Śledztwo policji i prokuratury nadal trwa, są możliwe kolejne zatrzymania

„Wczoraj osoby te były przesłuchiwane, następnie prokuratura wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie wobec tych pięciu podejrzanych tymczasowego aresztowania i sąd te wnioski uwzględnił, podzielając argumentację” - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prok. Mieczysław Sienicki. Każdy z nich otrzymał takie same zarzuty, gdyż „działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i nieustalonymi osobami, publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego brał czynny udział w zbiegowisku pseudokibiców podczas odbywającego się turnieju piłkarskiego organizowanego przez sympatyków Unii Tarnów na stadionie Radłovii Radłów, wiedząc iż uczestnicy zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na życie innych osób, obecnych na stadionie i w okolicach, którego to następstwem była śmierć Łukasza Z., jednego z tych uczestników.” Ponadto Sienicki dodał, że „postawione zarzuty niekoniecznie jeszcze są zarzutami ostatecznymi, nie wykluczamy zmiany zarzutów na ostrzejsze”.
"Uczestnikom, którzy zgłoszą się dobrowolnie, gwarantujemy łagodniejsze konsekwencje prawne" - poinformowano w komunikacie policji.

Inwestycje mieszkaniowe