Ryanair. Rekordowy rozkład lotów z Krakowa
Źródło: pixabay.com

Ryanair. Rekordowy rozkład lotów z Krakowa

Linia lotnicza przewiezie w tym roku około 16 mln pasażerów z i do Polski.

Społeczne

Dodany: 26 września 2023, 19:58

Ostatnie zmiany: 26 września 2023, 20:06

  • 26 września br. linia lotnicza Ryanair ogłosiła zimowy rozkład lotów.
  • Jest on największy w historii i oferuje 61 tras, w tym 4 nowe połączenia.
  • Ponadto linia Ryanair zwiększy swoją flotę do 9 samolotów. Wśród nich znajdą się trzy odrzutowce z rodziny 737 MAX.

W ofercie znajdzie się lepszy wybór połączeń na ferie zimowe.

„Oferujemy 61 tras, w tym 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany, a także zwiększoną częstotliwość lotów do 29 popularnych zimowych destynacji takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń” – poinformował Jason McGuinness z Ryanair.

Tym samym przewoźnik Ryanair zainwestuje w Krakowie kolejne 900 mln dolarów.

„Tegoroczny zimowy rozkład lotów z Krakowa wzbogaci się o dodatkowe zbazowane samoloty. Dzięki temu Ryanair będzie dysponował w Krakowie łączną flotą dziewięciu samolotów, w tym trzema maszynami z rodziny 737 MAX. Najnowsza inwestycja, o wartości 900 mln dolarów, zapewni między innymi 270 atrakcyjnych miejsc pracy w branży lotniczej, a także przyspieszy rozwój dostępności połączeń, turystyki i miejsc pracy w Krakowie. Zarówno ta inwestycja, jak i niedawno ogłoszona, planowana na przyszły rok, budowa centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, które zapewni 150 bezpośrednich miejsc pracy w Krakowie, podkreślają zaangażowanie Ryanaira w rozwój tego miasta" – mówi McGuinness.

„Ryanair ma nadzieję dalej inwestować w krakowskie lotnisko, aby zwiększać przepustowość, turystykę i liczbę miejsc pracy w Krakowie i Małopolsce. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko przy zachowaniu konkurencyjnych opłat lotniskowych. To właśnie na portach lotniczych spoczywa obowiązek zapewnienia, że pozostaną one konkurencyjne w Europie, która wciąż pracuje nad powrotem do poziomu przepustowości sprzed kryzysu wywołanego wirusem COVID-19” – dodał.

Inwestycje mieszkaniowe