Rozbita siatka dilerów narkotykowych
Źródło: Małopolska Policja

Rozbita siatka dilerów narkotykowych

W akcji uczestniczyli małopolscy kontrterroryści.

Kryminalne

Dodany: 09 października 2023, 09:17

Ostatnie zmiany: 09 października 2023, 09:25

  • 4 października policjanci na terenie Krakowa i pow. brzeskiego rozbili siatkę handlarzy narkotyków.
  • Funkcjonariusze jednocześnie weszli do 4 mieszkań, zatrzymując łącznie 7 osób w wieku od 17 do 41 lat.
  • Do działań w Krakowie zaangażowani zostali małopolscy kontrterroryści, którzy siłowo otworzyli drzwi lokum, zajmowanego przez 38-latka, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców.
  • Mężczyzna w popłochu pozbywał się dowodów, wyrzucając przez okno hermetycznie zamknięte woreczki z narkotykami. Po wejściu do środka kryminalni zatrzymali dilera i jego 41-letnią wspólniczkę.
  • Policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki, których czarnorynkowa wartość sięgnęła 300 tys. zł.
  • Kolejne zatrzymanie miało miejsce w Krakowie, gdzie w ręce stróżów prawa wpadł 26-letni amator marihuany, a także w pow. Brzeskim, gdzie zatrzymano 37-letnią kobietę wraz z 17-letnią córką oraz ich 26-letniego znajomego, przy którym znaleziono narkotyki.
  • Według ustaleń, obie w ciągu 4 miesięcy przestępczej działalności wprowadziły na czarny rynek co najmniej 12 kg mefedronu. W tym samym czasie w swoim miejscu zamieszkania został zatrzymany też 23-latek, który zaopatrywał matkę z córką w narkotyki.

„Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Wobec wszystkich podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Wobec 38-letniego krakowianina oraz dwóch mieszkanek pow. brzeskiego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali zostali objęci dozorem Policji, a także zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Za posiadanie i handel znaczną ilością narkotyków grozi do 12 lat więzienia, a wymuszenie rozbójnicze zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności” – informuje Policja.

Inwestycje mieszkaniowe