Rafał Trzaskowski w Skawinie. Musiała interweniować policja
Źródło: Monika Waluś / Onet.pl

Rafał Trzaskowski w Skawinie. Musiała interweniować policja

Wiec Rafała Trzaskowskiego należy do serii spotkań w ramach ogólnopolskiej akcji kontroli wyborów "Przypilnujesz mi wyborów?".

Polityczne

Dodany: 23 sierpnia 2023, 20:26

Ostatnie zmiany: 23 sierpnia 2023, 20:28

  • 23 sierpnia na rynku w Skawinie odbył się wiec Koalicji Obywatelskiej, który zakłóciła grupka protestujących.
  • „Precz ze Skawiny!”, „Kacyk Tuska!”, „Do Berlina!” – takie hasła padały ze strony demonstrantów, ubranych w koszulki „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”.
  • Poseł KO, Sławomir Nitras, podszedł do protestujących i wdał się z nimi w dyskusję. Doszło do lekkich przepychanek. Policja musiała odgrodzić zwolenników i przeciwników partii, aby ci nie przeszkadzali w wiecu.
  • Sławomir Nitras odpowiadał na hasła protestujących: "Października piętnastego pogonią Kaczyńskiego". Potem wyrwał kable z głośnika, który przynieśli przeciwnicy opozycji.
  • Chwilę później policja wylegitymowała posła Nitrasa, gdy ten w pewnym momencie próbował wbrew poleceniom policji ominąć kordon, by stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem.

- Sprawa jest bardzo istotna i jak widzicie budzi bardzo dużo emocji. Ja się bardzo cieszę się jak jest dużo emocji – tak rozpoczął swoje przemówienie Rafał Trzaskowski – Jeżeli chcecie prawdziwej wolności musicie iść na wybory i oddać głos. Jeżeli chcecie, by w Polsce nie było władzy, która próbuje o wszystkim decydować, która próbuje wam zaglądać w życiorysy, wpływać na wasze sumienia, a nawet zaglądać do łóżka, która próbuje wszystko scentralizować, musicie iść na te wybory i oddać głos na Koalicję Obywatelską – zaapelował prezydent Warszawy.

Inwestycje mieszkaniowe