Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej
Źródło: krakow.pl

Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Nowe rozkłady jazdy od 2 i 4 września.

Społeczne

Dodany: 29 sierpnia 2023, 18:34

Ostatnie zmiany: 29 sierpnia 2023, 18:36

  • Nowe rozkłady jazdy autobusów miejskich zostaną wprowadzone 2 września, a tramwajów 4 września.
  • Najważniejsze zmiany są związane z uruchomieniem nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej i rozpoczęciem remontu ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej.
  • Wybrane linie zmienią swoje trasy.

Zmiany w kursowaniu autobusów
Uwaga! Zmiany tras i rozkładów jazdy linii tramwajowych oraz autobusowych, które kursują w rejonie Górki Narodowej, nastąpią od dnia 4.09.2023 r. (poniedziałek).

Zmiany w kursowaniu tramwajów
W poniedziałek, 4 września, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy, zakładające przywrócenie kursowania tramwajów w dni powszednie co 5, 7,5 lub 15 minut. Tego dnia zostanie uruchomiona także nowa trasa tramwajowa do Górki Narodowej, a także zostanie zakończony remont torowiska na rondzie Mogilskim.
Wciąż wyłączony będzie ruch tramwajowy do Wzgórz Krzesławickich.

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej
W sobotę, 2 września, rozpocznie się przebudowa ulic Tadeusza Kościuszki i Zwierzynieckiej. W związku z tym przez 12 miesięcy tramwaje nie będą kursować do pętli na Salwatorze. Komunikację w tej części miasta będą zapewniać linie autobusowe nr 100, 109 i 502, a linie tramwajowe zostaną skierowane do Cichego Kącika.

Uruchomienie linii tramwajowej do Górki Narodowej
4 września zostanie uruchomiona nowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury aż do ulicy Banacha, do nowego przystanku „Papierni Prądnickich”. Zostaną tam skierowane linie nr 18 i 50. Zintegrowany węzeł przesiadkowy, na który składa się pętla tramwajowa, terminal autobusowy i parking P+R będzie dostępny za kilka miesięcy.

Linie sezonowe i rekreacyjne
Od 4 września w pogodne weekendy na ulicach miasta pojawią się tylko dodatkowe kursy linii nr 134 na trasie do ogrodu zoologicznego, a także linia nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”).
W dalszym ciągu linie sezonowe i rekreacyjne będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek na stronie ztp.krakow.pl będzie publikowany komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w najbliższy weekend.

Szczegóły na stronie ztp.krakow.pl.

Inwestycje mieszkaniowe