Ponad 73 mln zł na naprawę dróg w Małopolsce
Źródło: pixabay.com

Ponad 73 mln zł na naprawę dróg w Małopolsce

Ponad 73 mln zł i 162 inwestycje. To małopolskie wyniki naboru na dofinansowanie zadań polegających na remoncie dróg powiatowych lub gminnych.

Społeczne

Dodany: 21 lipca 2023, 08:53

Ostatnie zmiany: 21 lipca 2023, 09:03

  • Ogłoszono wyniki dodatkowego naboru na dofinansowanie remontów dróg powiatowych i gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
  • Fundusz zostanie przeznaczony na niewielkie remonty, szybkie prace naprawcze i poprawę nawierzchni
  • W całym województwie przewidzianych jest 162 inwestycji i obejmą one prawie 130 km odcinków dróg lokalnych
  • Gminy, które najbardziej skorzystają z dofinansowania to: Bochnia (Nieszkowice Małe i Buczyna) oraz Myślenice (Głogoczów i Krzyszkowice)

„Ponad 73 mln zł i 162 inwestycje. To małopolskie wyniki naboru na dofinansowanie zadań polegających na remoncie dróg powiatowych lub gminnych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Był to nabór dodatkowy, przygotowany z myślą o małych remontach, szybkich pracach naprawczych i poprawie nawierzchni. Chcemy, by drogi lokalne wyglądały jak nowe. Czasem nie jest konieczna generalna modernizacja, a wystarczy tzw. remont nakładkowy, bez ingerencji w głębsze warstwy drogi. Taki remont ma jednak spore znaczenie, bo zapobiega dalszym uszkodzeniom. Lepiej zapobiegać niż leczyć” – ogłosił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Inwestycje mieszkaniowe