Pijany kierowca uciekał przed policją i wjechał w radiowóz
Źródło: Małopolska Policja

Pijany kierowca uciekał przed policją i wjechał w radiowóz

Do incydentu doszło 16 sierpnia.

Kryminalne

Dodany: 18 sierpnia 2023, 15:21

Ostatnie zmiany: 18 sierpnia 2023, 15:22

  • Funkcjonariusze podczas patrolowania trasy DK7 w miejscowości Książ Wielki zauważyli, że osoby przemieszczające się pojazdem marki Peugeot nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.
  • Kierowca nie zatrzymał się mimo sygnału i zamiast tego przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem.
  • Po krótkim pościgu, funkcjonariusze zablokowali dalszą drogę ucieczki radiowozem. Pijany kierowca nie zareagował i uderzył w radiowóz. Nikt nie odniósł obrażeń.
  • Pijany 45-latek podróżował z pasażerem. Wykonane badanie wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
  • Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

„Przypominamy - niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Jeżeli na drodze policjant wyda polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, zwolnij i zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza sytuację zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności” – informuje Policja Małopolska.

Inwestycje mieszkaniowe