Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów
Źródło: MPK Kraków

Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów

Pojazdy przejadą przez Kraków.

Społeczne

Dodany: 10 września 2023, 12:31

Ostatnie zmiany: 10 września 2023, 12:32

  • W niedzielę 17 września podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Krakowa przejadą historyczne i współczesne tramwaje.
  • Pojazdy wyjadą o godzinie 11.00 z zajezdni tramwajowej Podgórze (ul. J. Brożka 3) i przejadą do zajezdni tramwajowej Nowa Huta (ul. Ujastek 12).
  • Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Podgórze (wejście na teren zajezdni będzie możliwe już od 10.00) oraz tylko na jednym przystanku na trasie parady – Teatr Słowackiego.

Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów:

Zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka), Kapelanka, Dietla, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, pl. Centralny, al. Solidarności, zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12).

„Po przyjeździe na teren zajezdni Nowa Huta dla uczestników parady zostało zaplanowanych wiele atrakcji, m.in. przejazdy potrójnym składem wagonów N z Warszawy, Krakowa i Poznania (wycieczki zostały zaplanowane co 30 minut z zajezdni Nowa Huta do pl. Centralnego), przejazdy na terenie zajezdni zabytkowym Tarpanem i radiowozem, możliwość wejścia do kabiny tramwaju oraz gry i zabawy dla dzieci. Swoje stoiska będą mieć także Policja i Straż Miejska. Wspólna zabawa została zaplanowana do godziny 15:00” – czytamy na stronie MPK Kraków.

Inwestycje mieszkaniowe