Otwarcie nowego fragmentu S7 zbliża się wielkimi krokami
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Otwarcie nowego fragmentu S7 zbliża się wielkimi krokami

Od połowy września trasa z Krakowa do Warszawy będzie jeszcze sprawniejsza.

Społeczne

Dodany: 17 sierpnia 2023, 11:57

Ostatnie zmiany: 17 sierpnia 2023, 12:07

  • Obecnie droga ekspresowa S7 biegnie od Warszawy do Moczydła na granicy Małopolski i Świętokrzyskiego. Na północ od Krakowa jest jeden odcinek S7, 13-kilometrowy fragment między węzłami Szczepanowice i Widoma.
  • Nowy odcinek między Moczydłem, a węzłem Miechów będzie wynosić 18,7 km i będzie bezpośrednio połączony z S7 w województwie świętokrzyskim.
  • Do realizacji w Małopolsce wciąż pozostanie jeszcze 23,6 km – 5,3 km między węzłami Miechów i Szczepanowice oraz 18,3 km od Widomej do krakowskiej Nowej Huty. Pierwszy z tych fragmentów ma zostać udostępniony w sierpniu 2024, a drugi w listopadzie 2024.
  • Wykonawcą nowego odcinka S7 jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR.
  • Na całej trasie powstały łącznie 24 obiekty inżynieryjne – mosty, wiadukty i estakada.

„Nowa droga ma dokładnie 18 km 725 m. Została poprowadzona nowym śladem na wschód od dotychczasowej DK7. Żeby zniwelować różnicę wysokości droga została poprowadzona w niektórych miejscach w wykopach, a w niektórych na nasypach. W Małoszowie powstał 400-metrowy wiadukt, który przebiega m.in. nad rzeką Nidzicą, a w najwyższym miejscu ma prawie 20 m wysokości” – informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – „Droga ma dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przewidziano też rezerwę pod ewentualną budowę w przyszłości trzeciego pasa. Wjazd na ten odcinek jest możliwy dzięki dwóm węzłom - Książ i Miechów. Budując nową trasę rozwinęliśmy sieć dróg lokalnych, których przy okazji tej inwestycji powstało ponad 15 km. Zbudowaliśmy też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych - Małoszów i Tochołów” – dodaje.

Inwestycje mieszkaniowe