Osuwisko na drodze krajowej nr 28 nadal aktywne
Źródło: GDDKiA Kraków

Osuwisko na drodze krajowej nr 28 nadal aktywne

DK28 przebiega przez województwa: małopolskie oraz podkarpackie. Nazywana jest trasą karpacką.

Społeczne

Dodany: 30 sierpnia 2023, 11:02

Ostatnie zmiany: 30 sierpnia 2023, 11:03

  • Pęknięcia na drodze w Kasinie Wielkiej pojawiły się 29 maja. Wskazywały one na uaktywnienie się pod jezdnią drogi krajowej nr 28 osuwiska.
  • Ze względów bezpieczeństwa droga została zamknięta 31 maja i do tej pory nie została otwarta.
  • Okazało się, że osuwisko na drodze krajowej nr 28 powiększa się. Od lipca trwają prace związane z przygotowaniem pełnej ekspertyzy
  • Wyniki tych badań poznamy końcem listopada. Wartość prac to 543 tysiące zł. Do tej pory nie ma szans na otwarcie drogi.

„Niestety, szczeliny na jezdni cały czas stopniowo się powiększają. Pojawiają się też nowe, w tym także po południowej stronie drogi w miejscu zabezpieczenia odwodnienia. Widać wyraźnie, że osuwisko jest aktywne i ciągle pracuje. Dlatego też nie ma możliwości puszczenia w tym miejscu ruchu, nawet bypassem, wahadłowo i tylko osobowego” - informuje dyrektor oddziału GDDKiA w Krakowie Tomasz Pałasiński.

„Przedstawiciele lokalnego samorządu zaproponowali przygotowanie szczegółowych pomysłów na poprowadzenie innych niż dotychczas proponowane tras objazdów zamkniętego odcinka. Planujemy w przyszłym tygodniu spotkać się z wójtami gmin Dobra i Mszana Dolna, starostą limanowskim i przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury. Naszym celem jest przygotowanie takiej trasy objazdu, która zapewni bezpieczny przejazd zimą i będzie jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców Limanowszczyzny” – dodaje Michał Kacper, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału GDDKiA.

Inwestycje mieszkaniowe