Nowy punkt paszportowy w galerii oraz „Sobota paszportowa”
Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Nowy punkt paszportowy w galerii oraz „Sobota paszportowa”

Nowy Punkt Paszportowy w Galerii Bronowice ruszy już w poniedziałek.

Społeczne

Dodany: 06 października 2023, 07:24

Ostatnie zmiany: 06 października 2023, 07:26

  • 7 października w godz. 8-14 w Oddziale Paszportowym MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9) oraz w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52) będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument.
  • Z kolei nowy punkt będzie zlokalizowany w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, poziom +1). Będzie tam można składać wnioski paszportowe. Otwarcie o godzinie 10.00.

„Od początku roku przyjęliśmy blisko 186 tys. wniosków paszportowych. Tylko w ramach „sobót paszportowych” obsłużyliśmy blisko 6 tys. osób. To pokazuje, jak bardzo jest to potrzebna inicjatywa” – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita – „Nie jest zaskoczeniem, że największą popularnością cieszy się Kraków. W 2023 r. to właśnie w stolicy naszego województwa przyjęliśmy 36% wszystkich wniosków paszportowych. Dlatego zadecydowałem o uruchomieniu dodatkowego punktu paszportowego właśnie w Krakowie, a jako miejsce wskazałem galerię handlową, tak aby paszport był niemal na wyciągnięcie na ręki” – dodaje.

Inwestycje mieszkaniowe