Nowa linia autobusowa na trasie Andrychów – Wadowice
Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Nowa linia autobusowa na trasie Andrychów – Wadowice

Od dziś pasażerowie mogą cieszyć się nową linią autobusową.

Społeczne

Dodany: 04 września 2023, 10:39

Ostatnie zmiany: 04 września 2023, 10:41

  • Pierwszy kurs nowo otwartej linii wyjechał z Andrychowa w poniedziałek o godz. 4.20. Jego trasa będzie przebiegać przez Inwałd do Wadowic.
  • Jednym z pierwszy pasażerów był wojewoda małopolski Łukasz Kmita, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliski i zastępca burmistrza Andrychowa Wojciech Polak.

„Uruchomienie tej linii było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 250 tys. zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. To linia symboliczna - łącząca dwie gminy i szereg miejscowości po drodze. Będzie mieć 19 kursów w dni powszednie oraz 9 w soboty. Przystanki na trasie oddają ideę, która przyświecała uruchomieniu Funduszu Autobusowego. Zwróćmy uwagę tylko na wybrane nazwy: dworzec autobusowy w Andrychowie - Inwałd "Kościół" - Inwałd "Sklep" - Chocznia "PKP" - Wadowice plac Kościuszki - dworzec autobusowy w Wadowicach. Fundusz Autobusowy to realne narzędzie pomagające mieszkańcom w ich codziennych sprawach, jak dostanie się do sąsiedniego miasta czy do sklepu. To także namacalna inwestycja w rozwój regionu" - powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Inwestycje mieszkaniowe