Na lotnisku w Balicach miały miejsce nocne ćwiczenia
Źródło: kpp-krakow.policja.gov.pl

Na lotnisku w Balicach miały miejsce nocne ćwiczenia

Zgodnie z wymogami prawa krajowego i międzynarodowego odbywają się one cyklicznie.

Społeczne

Dodany: 11 października 2023, 12:20

Ostatnie zmiany: 11 października 2023, 12:32

  • W nocy z 10 na 11 października na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice odbyły się ćwiczenia służb.
  • Ich celem była weryfikacja procedur postępowania i współdziałania służb w sytuacjach zagrożenia.
  • Sytuacja jakiej dotyczyły ćwiczenia to nieuprawnione przejęcie kontroli nad samolotem znajdującym się na terenie lotniska.

„Ich celem było reagowanie oraz doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej — w przypadku nieuprawnionego przejęcia kontroli nad statkiem powietrznym na terenie lotniska” – poinformowała rzeczniczka prasowa Kraków Airport, Natalia Vince.

„To była także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań. Wnioski i uwagi z przeprowadzonych ćwiczeń stanowić będą cenny materiał szkoleniowy. Wszystko odbyło się według założonego planu. Na zakończenie odbyło się podsumowanie ćwiczenia z przedstawicielami służb biorących udział w ćwiczeniu” – dodała rzeczniczka.

Ćwiczenia odbyły się z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego i negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Służby Ochrony i Wojskowej Straży Pożarnej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Służby Ochrony Lotniska, Lotniskowej Straży Ratowniczo – Gaśniczej, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz służb Kryzysowych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Inwestycje mieszkaniowe