Krakowskie lotnisko powitało 6-milionowego pasażera
Źródło: pixabay.com

Krakowskie lotnisko powitało 6-milionowego pasażera

Przyleciał w poniedziałek wieczorem z Newcastle.

Społeczne

Dodany: 26 sierpnia 2023, 11:07

Ostatnie zmiany: 26 sierpnia 2023, 11:13

  • Lotnisko w Balicach obsłużyło w tym roku 6 milionów pasażerów.
  • To już czwarty raz w historii, kiedy udało się osiągnąć taki wynik.
  • Władze spółki liczą, że ten rok zakończy się rekordem. Wcześniejszy ustanowiony został przed pandemią koronawirusa w 2019 r. Osiągnięto wówczas wynik 8,4 mln pasażerów.

„Na koniec wakacji dobra wiadomość. Dzisiaj w Kraków Airport symbolicznie powitaliśmy 6. milionowego pasażera. W historii krakowskiego lotniska to już czwarty raz, kiedy udało się osiągnąć taki wynik, ale jest on najszybciej osiągniętym od początku roku” – poinformował prezes zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek.

„Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku w wakacyjnych miesiącach okazał się rekordowy, coraz więcej turystów odwiedziło Kraków i Małopolskę. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują atrakcyjne w świecie kierunki jak Stambuł czy Nowy York, a bazowi przewoźnicy Ryanair czy Wizzair – słoneczne połączenia do wielu miast Europy. Kraków i Małopolskę pokochali turyści z Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego, czego najlepszym potwierdzeniem jest oferta FlyDubaj, czyli trzech połączeń dziennie do Krakowa. Dużą popularnością cieszą się także kierunki oferowane przez Turkish Airlines czy Sunexpress.

Mamy nadzieję, że planowana obecnie jesienno-zimowa siatka połączeń jeszcze bardziej wzmocni ruch turystyczny także w sferze biznesowej i city break i po raz pierwszy w historii Kraków Airport jako polski port regionalny przywitamy w Krakowie w tym roku 9 milionowego pasażera.” – dodał.

Inwestycje mieszkaniowe