Kantor online oszukał klientów na ponad 26 mln złotych
Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Kantor online oszukał klientów na ponad 26 mln złotych

Ofiarą padło niemal 600 osób i podmiotów gospodarczych.

Kryminalne

Dodany: 09 października 2023, 19:37

Ostatnie zmiany: 09 października 2023, 19:41

  • 4 osoby usłyszały zarzuty w sprawie wielomilionowego oszustwa przy użyciu internetowego kantoru.
  • Są to mężczyźni w wieku 59 i 53 oraz 61-letnia kobieta (mieszkańcy Warszawy oraz powiatu wadowickiego), a także 53-letni mieszkaniec Krakowa.
  • Policja zabezpieczyła sztabki srebra, obrazy uznanych artystów, gotówkę i portfele kryptowalutowe.

Postępowanie trwało od sierpnia 2018 roku. Prowadzili je policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W tym czasie przesłuchano setki świadków, zabezpieczono nośniki danych oraz dokumentację.

„Mężczyźni  usłyszeli zarzuty wyłudzenia ponad 26 milionów złotych na szkodę blisko 600 osób oraz podmiotów gospodarczych. Ponadto, zatrzymani odpowiedzą za oszustwa na szkodę firm leasingowych, które wprowadzili w błąd, zawyżając rzeczywistą wartości zakupionych walutomatów i nie wywiązując się z zawartych umów. Na wniosek Prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn. 61-latka pozostaje pod zarzutem faworyzowania wierzycieli spółki oraz działania na jej szkodę, za co grozi do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec kobiety środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju z  zakazem wydania paszportu. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.” - czytamy na stronie małopolskiej policji - „Czwarty ustalony w  sprawie sprawca, 53-letni mieszkaniec Krakowa,  usłyszał zarzut pomocnictwa w wyłudzeniu mienia wielkiej wartości w związku z działalnością internetowej platformy wymiany walut oraz  współudziału w oszustwach na szkodę firm leasingowych.”

Inwestycje mieszkaniowe