Chełmek. Aresztowano 43-latka, który znęcał się nad rodziną
Źródło: pexels.com

Chełmek. Aresztowano 43-latka, który znęcał się nad rodziną

Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków.

Kryminalne

Dodany: 03 października 2023, 20:42

Ostatnie zmiany: 03 października 2023, 20:44

  • W niedzielę 43-letni mężczyzna z Chełmka został tymczasowo aresztowany przez oświęcimski sąd. Podejrzany jest o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją siostrą i jej 13-letnią córką.
  • Do domu mężczyzny została wezwana policja. 43-latek zachowywał się agresywnie wobec bliskich. Była to już kolejna tego typu interwencja.
  • Ustalono, że agresor maltretował o 4 lata młodszą siostrę i jej córkę co najmniej od kilku lat. Został zatrzymany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

„Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania fizycznego, psychicznego, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności. Przedstawiony mu został również zarzut posiadania narkotyków - 49 g metafedronu. Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ trzy lata temu odbywał karę dwóch lat więzienia za przestępstwo narkotykowe” - poinformowała Małgorzata Jurecka.

"Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do trzech lat więzienia, za groźby karalne - dwóch, za naruszenie nietykalności cielesnej - roku, a za znęcanie w rodzinie - pięciu" - dodała Jurecka.

Inwestycje mieszkaniowe