22-latek zdemolował kaplicę na krakowskim lotnisku
Źródło: KPP Kraków

22-latek zdemolował kaplicę na krakowskim lotnisku

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalne

Dodany: 15 września 2023, 19:33

Ostatnie zmiany: 15 września 2023, 19:37

  • We wtorek 12 września doszło do zatrzymania 22-letniego mężczyzny, który zdemolował kaplicę na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach.
  • Obcokrajowiec wtargnął do pomieszczenia, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum.
  • Mężczyzna został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany funkcjonariuszom Policji z Zabierzowa. Spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

- Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna, którym okazał się 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum - poinformowała kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

- Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym – dodała kom. Justyna Fil.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inwestycje mieszkaniowe