Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu
Powrót do listy imprez

Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu

Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu
godz. 10:00
30 cze 2023 - 12 lis 2023

Bilety

10 - 48 zł

Pałac Krzysztofory, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wystawę czasową „Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu”.

Jest to ekspozycja monograficzna – przekrojowa prezentacja twórczości artystycznej – pierwsza tego typu i tej skali wystawa twórczości Włodzimierza Tetmajera (1861–1923).

Dominująca część ekspozycji poświęcona jest malarstwu – uwzględniając zarówno malarstwo sztalugowe, jak i monumentalne. Obejmuje obrazy olejne, szkice do obrazów oraz projekty do polichromii i ilustracji. W przestrzeni wystawienniczej wydzielono aneksy tematyczne, poświęcone odpowiednio tematom: wątek biograficzny, działalność na polu etnograficznym, działalność ilustratorska, działalność polityczna.

Wystawa prezentowana z okazji setnej rocznicy śmierci Włodzimierza Tetmajera wpisuje się w szerszy kontekst obchodów o zasięgu ogólnokrajowym. Rok 2023 został ogłoszony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Włodzimierza Tetmajera, artysty malarza czołowego przedstawiciela Młodej Polski, polityka i działacza niepodległościowego. Dopełnienie wystawy stanowią wydarzenia muzealne towarzyszące ekspozycji.

Inne imprezy

huta-jazzu

Koncerty

-

Huta Jazzu

Bilety Darmowe

huta-jazzu

Koncerty

-

Huta Jazzu

Bilety Darmowe