Świat Mistrza Beksińskiego
Powrót do listy imprez

Świat Mistrza Beksińskiego

Świat Mistrza Beksińskiego

Koncerty

godz. 20:00
30 paź 2023

Bilety

155 - 239 zł

Wydarzenie artystyczne Świat Mistrza Beksińskiego stanowi wyjątkową propozycję dla odbiorców muzyki i malarstwa.

Beksiński tworzył swoje obrazy w nieustającym kontakcie z muzyką. Wśród najczęściej wymienianych przez niego kompozytorów znajdował się Alfred Schnittke. Stąd też pomysł pokazania obrazów Beksińskiego w integralnym połączeniu z muzyką, co daje widzowi możliwość pogłębionych wrażeń emocjonalnych.
W części pierwszej koncertu usłyszymy utwór współczesny Sine Titulo specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego Szymona Sutora.W drugiej część koncertu zabrzmi Requiem Alfreda Schnittkego połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki.
Dodatkowo w foyer będzie można zobaczyć wystawę oryginalnych specjalnie wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego pochodzących z Muzeum Historycznego w Sanoku (w dniu koncertu od godz. 19.00, w przerwie oraz po koncercie do godz. 22.00).
Fundacja Beksiński formalnie działa od 2006 roku. Jej założyciele Państwo Janusz i Ewa Baryccy znali się osobiście z Mistrzem oraz jego rodziną od kilkudziesięciu lat. Pierwszą wystawę Beksińskiego zorganizowali w 1987 r. jako osoby prywatne zafascynowane jego twórczością. Przez lata znajomości zgromadzili dziesiątki godzin unikalnych materiałów video -osobiście nakręconych wywiadów z artystą i rozmów o sztuce i życiu. Od 2006 roku Fundacja zajmuje się promocją sztuki Mistrza poprzez organizację wystaw, koncertów a także prowadzi wykłady multimedialne dla szkół w celach edukacyjnych.
fot. Izabela Bajda
https://koncerty-beksinski.pl/#bilety

Inne imprezy

huta-jazzu

Koncerty

-

Huta Jazzu

Bilety Darmowe

huta-jazzu

Koncerty

-

Huta Jazzu

Bilety Darmowe