16. Bieg Trzech Kopców już za nami. Wiemy, kto zwyciężył

Zawodnicy mieli do pokonania około 13-kilometrową trasę.

Społeczne

Dodany: 24 września 2023, 16:08

Ostatnie zmiany: 24 września 2023, 16:14

• W biegu wystartowało 2839 osób z 23 krajów, a 2837 z dotarło na linię mety.
  • Tytuły Międzynarodowych Mistrzów Krakowa w Biegu Górskim zdobyli Kenijczycy – David Kiprono Metto (z czasem 00:44:02) wśród mężczyzn i Philice Cheboriot Kipkerio (z czasem 00:51:49) wśród kobiet.
  • Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Laban Cheruiyot (Kenia), a na trzecim finiszował Alex Kiprop Lagat (Kenia).
  • Wśród kobiet drugą lokatę wywalczyła Lilia Fiskowicz (pochodząca z Ukrainy, a reprezentująca Mołdawię). Na trzecim miejscu przybiegła Rebecca Chepkwemoi (Kenia).
  • Najlepszy z Polaków okazał się Tomasz Kawik z Krakowa, który zajął 5. Miejsce. Zaraz za nim na 6. miejscu uplasował się Andrzej Lachowski, uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Biegu Trzech Kopców.
  • Najszybszą Polką została Agnieszka Cader, a tuż za nią (na 6. pozycji) pod kopcem Piłsudskiego zameldowała się Magdalena Sudoł, prowadząca zajęcia w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”.

Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w klasyfikacji generalnej medale i czeki na odpowiednio 4, 3 i 2 tys. zł wręczył dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem dyrektor Biegu Krzysztof Kowal, prezes PGE Maciej Jankiewicz oraz dyrektor Oddziału nr 1 w Krakowie PGE Energia Ciepła Radosław Ilczuk.